TALLINNA LÕPUKLASSIDE NOORMEESTELE TEHAKSE EKSAMITE-EELNE VERERÕHUKONTROLL

  • 3. apr. 2019

Tallinna koolides algas 9. ja 12. klasside noormeeste südametervise kontroll, mis on planeeritud läbi viia kolme päeva jooksul. Südamekuu ajendil kontrollitakse eksamiperioodi eel õpilaste vererõhu näitu.

Sihtasutuse Tallinna Koolitervishoid juhi Kädi Lepa sõnul loodetakse kolme päevaga hinnata ligi 3500 noormehe vererõhu näitu, et avastada võimalikud riskitegurid. Lisaks on paljud kooliõed otsustanud teha ka muid terviseteste ja kontrollida lisaks poistele ka meesõpetajate tervisenäitajaid.

“Otsustasime sellel südamekuul keskenduda lõpuklasside ehk 9. ja 12. klasside noormeestele. Täieliku tervisekontrolli läbiviimine on väga mahukas ja kuna uuringud näitavad, et mehed kannavad oma tervise eest vähem hoolt, soovime kooliõdedega noormeeste seas teadlikkust kasvatada”, rääkis Lepp.

“Pärast vererõhu kontrolli annab kooliõde õpilastele tagasisidet ja jagab soovitusi, kuidas hoida südame tervis korras. Üks lihtsamaid viise, mis aitab hoida koolilapse tervena, on tund aega mõõdukat liikumist iga päev värskes õhus. See parandab südame ja veresoonkonna tööd, paraneb ka ajuvereringe ning aitab kaasa ka õppimisvõimekusele,” lisas Lepp.

Kooliõed on õpilastele tervisenõustamisega abiks nii igapäevases koolielus, kui ka pingelisematel perioodidel, nagu eksamite eel, et võimalikult aegsasti avastada terviseriske ja ennetada haigusi. Regulaarse tervisekontrolliga hindavad kooliõed õpilaste tervist sh kontrollivad vererõhu näitu 1.,3.,7. ja 11. klassis.

Parima kasutajakogemuse pakkumiseks kasutab see veebileht küpsiseid. Meie veebilehte kasutades nõustud küpsistega.