Privaatsuspoliitika

Küpsiste kasutamine

Viimati uuendatud 15.10.2020

Mis on küpsised?

Küpsis on väike tekstifail, mille veebileht salvestab teie arvutisse või nutiseadmesse, kui te veebilehti külastate. Küpsised toetavad veebilehtede toimimist, muudavad selle kasutamise mugavamaks ja aitavad koguda anonüümset külastatavuse statistikat.

Küpsised jagunevad oma tüübilt kaheks:

 • sessiooniküpsised, mis seostavad teie tegevusi meie veebilehel ja need kustutatakse pärast meie veebilehe külastamist.
 • püsiküpsised ei kustu veebilehitseja sulgemisel. Need salvestatakse teie seamesse püsivalt küpsises määratletud ajaks ning aktiveeritakse iga kord, kui kasutaja külastab veebilehte, kus küpsis paigaldati.

Kuidas me küpsiseid kasutame?

Kooliõde.ee veebilehel kasutame küpsiseid üksnes selleks, et meie veebileht ja teenused toimiksid paremini ning koguda veebilehe külastatavuse statistikat. Kogutud teavet ei seostata ühegi konkreetse isikuga.

Küpsiste eesmärk on:

 • tagada veebilehe toimimine
 • mäletada teie eelistusi
 • parandada veebilehe kiirust ja turvalisust
 • muuta veebilehe sisu jagamine sotsiaalmeedias hõlpsamaks (Facebook)
 • aidata plaanida veebilehe parandusi ja arendusi

Kooliode.ee veebilehel kasutatavad küpsised liigituvad:

 • Hädavajalikud küpsised võimaldavad kasutada veebilehe funktsioone. Ilma hädavajalike küpsisteta pole teatud veebilehe teenused võimalikud. Need küpsised ei kogu infot turunduslikul eesmärgil ega jäta meelde, milliseid lehti internetis vaadatakse.
 • Jõudlusküpsised koguvad infot selle kohta, kuidas veebilehte kasutatakse ja see aitab meil parandada veebilehe funktsionaalsust. Need küpsised näitavad, milliseid lehti on külastatud kõige rohkem ja milliste lehekülgede külastamisel meie veebilehel on tekkinud probleeme. Jõudlusküpsised ei kogu teavet teie isiku kohta ja kogutud teave on anonüümne.
 • Funktsionaalsusküpsised mäletavad teie valikuid ning pakuvad täiustatud ja personaalsemaid funktsioone. Sellised küpsised mäletavad tehtud muudatusi, aga ei salvesta tegevusi kolmandatel veebilehtedel.
 • Sihipäraseid või reklaamiküpsiseid kasutatakse selleks, et edastada teie huvidega sobivaid reklaame ja piirata reklaamide näitamiste arvu. Selliseid küpsiseid kasutatakse, et mõõta näiteks reklaamikampaania tõhusust ja jätta meelde, mida oled veebilehel vaadanud.

Kolmandate osapoolte küpsised

Mõned meie veebilehed kuvavad sisu kolmandate osapoolte veebilehtedelt, näiteks YouTube ja Facebook. Need küpsised koguvad infot selle kohta, millist sisu olete vaadanud meie veebilehel. Seda infot kasutatakse kasutusstatistika analüüsimiseks ja reklaamide kuvamiseks, mis võivad teile huvi pakkuda.

Need küpsised on paigaldatud meie veebilehele kolmandate osapoolte poolt ja meil nende üle kontrolli ei ole – nende küpsiste kasutamine kuulub paigaldajate privaatsuspoliitika alla ja seetõttu soovitame eraldi tutvuda kolmandate poolte privaatsuspoliitikaga:

Kuidas küpsiseid hallata?

Hädavajalike küpsiste lubamine meie veebilehel on vajalik selleks, et veebileht õigesti töötaks. Küpsiste keelamisel või kustutamisel võite kaotada juurdepääsu mõnele meie lehele või veebilehe funktsioonile.

Soovi korral saate kustutada kõik teie seadmesse salvestatud küpsised, kustutades oma brauseri sirvimisajaloo, mis eemaldab küpsised kõigilt külastatud veebisaitidelt. Nii võib aga kaotada ka osa salvestatud teabest, näiteks salvestatud sisselogimisandmed, ja veebilehe eelistused.

Funktsionaalsusküpsiste ja sihipäraste küpsiste kasutamist saate vaadata oma veebilehitseja seadetest, siit leiate ka juhendi küpsiste kustutamiseks.

Jätame endale õiguse muuta küpsiste kasutamise põhimõtteid igal ajal, nende muudatuste kohta saate infot, külastades meie veebilehel lehekülge „Isikuandmete privaatsus ja veebilehe küpsised“.