KOOLIÕED OSALEVAD HORVAATIAS RAHVUSVAHELISEL LASTE JA NOORTE TERVISE KONGRESSIL

  • 28. sept. 2022

Tallinna Koolitervishoiu töötajad viibivad 30. septembrist – 02. oktoobrini Horvaatias rahvusvahelisel kongressil, mille korraldab Euroopa koolide ja ülikoolide meditsiini ja tervise liit EUSUHM. 

Kongress vaatleb laste ja noorte tervise arenguid pärast kaheaastast koroonaperioodi, mis esitas tervishoiutöötajatele mitmeid ootamatuid väljakutseid. Samas lõi pandeemia raskuste kõrval võimalusi koolitervishoiu professionaalseks arenguks ja uuteks ideedeks. 

Kongressil saavad valdkonna töötajad vahetada vaatenurki ja kogemusi. Korraldajate sõnul on käes aeg, et ümber mõelda prioriteedid laste ja noorte tervishoius, määratleda uuesti oma eesmärgid ja hakata kavandama viise, kuidas vastata praeguse aja laste vajadustele. Sellest tulenevalt kannab EUSUHM-i  21. kongress alapealkirja “Rethinking-Redefining-Responding”.

Kongress hõlmab kolme suurt teemaplokki: tervete laste ja noorte kasv ning areng, terviseprobleemide ning erivajadustega lapsed ja noored koolisüsteemis ja kolmandaks erimeetmed ja programmid koolilaste ja -noorte tervise hoidmiseks ja edendamiseks.

Tallinna Koolitervishoiust on kohal juhatuse liikmed Kädi Lepp ja Angela Eensalu-Lind, personalijuht Ingrid Kivi ning kooliõed Olga Sizõi, Natalja Pasienko, Kira Ponomareva, Kätlin Laas, Kristina Saar, Getter Nuut ja Jana Kilg. Eesti esindus on väljas viie ettekandega. Valitud teemade ring on lai – ettekanded keskenduvad õpilaste vaimse tervise probleemidele, töökeskkonnaga seotud terviseriskidele, eraldi pööratakse tähelepanu COVIDile – kuidas töötasid kooliõed pandeemia perioodil ning milline oli õdede suhtumine vaktsineerimisse ja mis seda mõjutas.

Kolme päeva jooksul astuvad üles kümned laste ja noortega seotud tervishoiutöötajad üle kogu Euroopa. Seni iga kahe aasta tagant toimuv suurüritus oli koroonaviiruse leviku tõttu veidi pikemal pausil – viimati pidas EUSUHM kongressi 2019. aastal Rotterdamis.

Katuseorganisatsioon European Union for School and University Health and Medicine ehk lühidalt EUSUHM sündis 1980. aastal, et rahvusvahelise koostöö abil parandada ennetustööd ja kooliperede tervist terves Euroopas. Tallinna Koolitervishoid kuulub liitu alates 2008. aastast.

Parima kasutajakogemuse pakkumiseks kasutab see veebileht küpsiseid. Meie veebilehte kasutades nõustud küpsistega.