KOOLIÕED ÕPETAVAD ÜLEMAAILMSEL KÄTEPESUPÄEVAL ÕIGESTI KÄSI PESEMA

  • 14. okt. 2019

Homme, 15. oktoobril on rahvusvaheline kätepesupäev. Selle puhul juhendavad Tallinna kooliõed tänasest kuni kuu lõpuni õpilasi kätehügieeni hoidmisel ja testivad ultraviolettvalgusega tulemusi. Temaatilisest joonistusvõistlusest võttis osa 5000 last. 

Tallinna Koolitervishoiu juhi Kädi Lepa sõnul on nende tervisekampaania eesmärk tõsta õpilaste teadlikkust kätehügieeni tähtsusest ja kooliõdede abiga selgeks teha kätepesu põhitõed. “Sügisel on liikvel erinevaid nakkusi, mis levivad käte kaudu ja seetõttu ongi praegu õige aeg juhtida tähelepanu kõige lihtsamatele hügieenireeglitele. Mida varem lapsed õige kätepesu harjumuseks saavad, seda parem, sest hoolikas käte pesemine on esmane asi, mida õpilased saavad ise teha haigestumiste ennetamiseks,” rääkis Lepp. 

Kätepesu kampaania sissejuhatuseks kutsusid Tallinna kooliõed septembris õpilasi üles osalema joonistusvõistlusel “Käed puhtaks”, et lapsed saaksid ise kaasa mõelda ja tegutseda. Algklasside loovvõistlus pälvis suurt populaarsust ja sel osales 5000 õpilast. Vahvamad tööd trükiti kleepsudeks, millega kooliõed tunnustavad tublisid kampaanias osalejaid.

Rahvusvahelist kätepesupäeva tähistatakse homme, 15. oktoobril. Kätepesupäev sai hoo sisse maailma veenädalal Stockholmis 2008. aasta augustis.

Tänavu oma 15. tegevusaastat tähistav Sihtasutus Tallinna Koolitervishoid on Eesti suurim kooliõdesid ühendav organisatsioon, kus töötab ligi 80 kooliõde. Koostöös lapsevanemate, koolipersonali ja teiste spetsialistidega on kooliõed abiks õpilaste tervise edendamisel.

Laste joonistusi joonistusvõistluselt “Käed puhtaks”:https://bit.ly/2VHyKZP

Parima kasutajakogemuse pakkumiseks kasutab see veebileht küpsiseid. Meie veebilehte kasutades nõustud küpsistega.