KOLME PÄEVAGA 76 000 SAMMU! KOOLIÕDEDE KÕNDIMISVÕISTLUSE VÕITIS KRISTIINE GÜMNAASIUMI KOOLIÕDE

  • 7. apr. 2022

Tallinna Koolitervishoid tegi kooliperedele üleskutse tähistada südamekuud ehk aprilli sammulugemisvõistluste korraldamisega. Kooliõdede endi kolm päeva kestnud väljakutse võitja on Tallinna Kristiine Gümnaasiumi kooliõde Aili-Maria Meer, kes tegi selle ajaga 76 809 sammu.

Kooliõed lugesid samme 4.-6. aprillini. Suurima sammusumma saanud kooliõde Aili-Maria Meer kinnitas, et võttis endale väljakutseks kolme päeva jooksul kõik vahemaad jala käia. “Hommikul kodust kooli, pärast koju tagasi. Õhtuti käisin veel jalutamas ja nii see suur arv samme kogunes. Tahtsin teada, kas ma saan sellega hakkama,” rääkis kooliõde Aili-Maria ja lisas, et kuna sammulugemine sattus aprilli seni kõige talvistema ilmaolude peale, oli edu pandiks sadu ja tuult trotsiv riietus. 

SA Tallinna Koolitervishoid juht Kädi Lepp rõõmustas, et kooliõed tulid sammulugemisvõistlusega hästi kaasa ja tulemused olid muljetavaldavad. “Lisaks kooliõde Aili-Mariale, kes tegi meie mõõduvõtmise ajal keskmiselt 25 600 sammu päevas, kogusid ka teised õed märkimisväärse sammusaagi. Tallinna Tehnikagümnaasiumi kooliõde Kira Ponomareva kõndis üle 67 000 ja Kalamaja Põhikooli kooliõde Anastassia Poltavskaja üle 56 000 sammu. Oli neid, kes ületasid 40 000 piiri ja päris suur arv õdesid kõndis kolme päevaga vähemalt 30 000 sammu,” tutvustas Kädi Lepp. “Osa õdedest sai kõnnisammudele lisa spordisaalis ja rahvatantsuringis, mõned kooliõed tegid koos ühise jalutuskäigu.”

Lepp lisas, et õdede algatus ei tähenda üleskutset igapäevaselt kümneid kilomeetreid maha kõndida. Küll aga võiksid kõik inimesed, nii täiskasvanud kui ka koolilapsed, mõelda, kuidas oma kehalist aktiivsust tõsta. “Meie õpilased liiguvad igapäevaselt vähe, aga väikese kehalise aktiivsusega lastel on täiskasvanueas suurem risk südame- ja veresoonkonna haigusteks, lisaks esineb praegusel aja lastel rohkem ka ülekaalulisust kui mõnikümmend aastat tagasi, mil lapsed mängisid palju õues ja istusid vähem nutiseadme ja arvuti taga,” põhjendas Lepp. 

Sellepärast kutsuvad kooliõed õpilasi südamekuuks nimetatud aprillis rohkem õues liikuma. “Üks võimalus selleks ongi teatud vahemaad jala kõndida, mitte eelistada bussi või autot. Ja kui tervet teekonda ei saa mingil põhjusel kõndides läbida, võib osa maast sõita transpordiga, kuid teise poole kõndida. Iga samm teeb südamele head!” rõhutas Lepp.

Sarnaselt õdedele on koolipered oodatud südamekuus korraldama sammulugemisvõistlusi. 

“Selleks pole tarvis muud kui sammulugemise äppi telefonis või nutikella. See, kas teha ülekooliline mõõduvõtmine või korraldada see klassis, kas võistelda individuaalselt või moodustada meeskonnad, kas kõndida võidu terve kuu, nädal või üks päev, jäägu juba iga koolipere enda otsustada,” rääkis Kädi Lepp. 

Kooliõed lugesid samme 4.-6. aprillini. Võitja nime avalikkustamiseks valis Tallinna Koolitervishoid 7. aprilli ehk ülemaailmse tervisepäeva. Tähtpäeva kutsus ellu Maailma Terviseorganisatsioon WHO 1950. aastal.

Parima kasutajakogemuse pakkumiseks kasutab see veebileht küpsiseid. Meie veebilehte kasutades nõustud küpsistega.